Czech English German Polish Russian Slovak Ukrainian

Apartament Kościelisko Residence 24c

Apartament Kościelisko Residence 24c

Apartament Kościelisko Residence 24c

Apartament Kościelisko Residence 24c

Atrakcje okolicy

Atrakcje okolicy

Atrakcje okolicy

Apartament Kościelisko Reidence 24C
Apartament Kościelisko Residence 24C

ATRAKCJE Kościelisko Residence 24C:

 

– Dolina Kościeliska – ok. 800 m

Uważana za najpiękniejszą dolinę Tatr Zachodnich. Nieco krótsza i mniejsza niż Chochołowska, ma 9 km długości i 34 km kw. powierzchni. Dolinę można zwiedzać pieszo lub góralskimi dorożkami (w lecie) i saniami (w zimie). Wstęp płatny (kilka złotych od osoby). Z doliny wychodzi wiele szlaków turystycznych.

 

– Dolina Chochołowska – ok. 6 km

Najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, znajdująca się na zachodnim skraju polskich Tatr Zachodnich. Zajmuje obszar ponad 35 km² i ma długość ok. 10 km. Po dolinie przemieszczać się można: pieszo – czas przejścia do Polany Chochołowskiej 2godz 10 min; kolejką turystyczną, która kursuje co pół godziny i dojeżdża do Polany Huciska; rowerem – działa wypożyczalnia rowerów; bryczką góralską.

 

 Niżnia Kira Miętusia – bezpośrednio przy apartamentach Dawna polana po wschodniej stronie wylotu Doliny Kościeliskiej w Tatrach Zachodnich, od zachodu ograniczona Kirową Wodą. Wnika w głąb Doliny Kościeliskiej aż po Niżnią Kościeliską Bramę (Bramę Kantaka). Od XVIII w. była własnością sołtysów Miętusów z wsi Miętustwo (obecnie jest to osiedle wsi Ciche) i stąd pochodzi drugi człon nazwy tego osiedla. Obecnie stanowi część osiedla Kiry.Dawniej był to jeden z ośrodków pasterstwa w Tatrach, obecnie ulega zabudowaniu. Znajduje się tutaj m.in. parking dla samochodów i punkty małej gastronomii obsługujące turystów. Przebiega tędy szosa z Zakopanego do Witowa i dalej (Chochołów, Czarny Dunajec).

 

– Zakopane – ok. 7 km http://www.zakopane.pl/

Zimowa stolica Polski, a w niej wiele atrakcji, m.in.: Krupówki – główny deptak Zakopanego; Wielka Krokiew – największa skocznia narciarska w Polsce; Gubałówka – na szczyt góry prowadzi kolej linowo-terenowa; Kuźnice – dzielnica Zakopanego, gdzie usytuowana jest dolna stacjo kolejki linowej na Kasprowy Wierch; Muzeum Tatrzańskie –wystawy stałe i czasowe o bardzo zróżnicowanej tematyce.

 

– Baseny termalne Białka Tatrzańska – Bania – 29 km http://www.termabialka.pl/

Położony w atrakcyjnym rejonie Podhala kompleks obejmuje baseny termalne, funkcje aquaparkowe, saunarium oraz Instytut Wellness SPA.

 

– Meander park Oravice na Słowacji – 28 km http://www.aquaparkoravice.sk/pl/

Ośrodek położony zaledwie 30 km od Zakopanego. Kompleks składa się z trzech basenów – sportowego, rekreacyjnego i brodzika dla dzieci, zjeżdżalni wodnej, dwóch jacuzzi oraz restauracji.

 

– Aquapark Tatralandia na Słowacji – 70 km http://www.tatralandia.sk/pl/strona-glowna/

Największy kompleks basenowy na Słowacji, Czechach i w Polsce. Aquapark składa się z kilku małych „światów”, z których każdy jest inny.

 

–  TERMY CHOCHOŁOWSKIE PARTNER KR24C z widokiem na Tatry – 12 km http://www.chocholowskietermy.pl/

Baseny: pełnowymiarowy, zewnętrzny z wodą termalną, o temperaturze 36°C-39°C, na tarasie z widokiem na Tatry, z drewna dębowego, 3 dla dzieci, wewnętrzne baseny termalne, wewnętrzny z wodą termalną jodowaną i solankowy, różne z hydromasażem. Siedem małych basenów z naturalną wodą z odwiertu wymienianą co pół godziny. Jacuzzi, sauny, różnego rodzaju zjeżdżalnie, rwąca rzeka, koszykówka wodna, strefy zabaw dla dzieci. Gabinety masażu, fizykoterapia, hydroterapia, balneologia, siłownia, fitness, gabinety kosmetyczne. Sala konferencyjna na 200 osób, restauracje, bary, kawiarnie.

 

– KARCZMA SYWOR Kościelisko – 4 km http://www.zdia.pl/karczma/

Sale osadzone są na stawach pełnych ryb dzięki czemu jedząc obiad można obserwować poprzez szklane podłogi jesiotry i pstrągi pływające w stawie. Goście karczmy przez cały rok, nawet zimą łowią ryby, podziwiają tatrzańskie krajobrazy i obcują z przyrodą, słuchają szmeru górskiego strumyka.

 

– STOK NARCIARSKI WITÓW SKI – 8 km http://www.witow-ski.pl/

Kolej krzesełkowa 1000m długości, wyciąg orczykowy 120 m długości dla najmłodszych i początkujących, restauracje, snow park 3 linie / 8 skoczni / 12 przeszkód, szkoła Jagny.

 

– STOK NARCIARSKI MAŁE CICHE – 23 km http://maleciche.com/

Wyciąg z nachyleniem łagodnym: 1250m, 750m, 500m,

 

– Trasy biegowe w Kościelisku – bezpośrednio przy apartamentach http://www.koscielisko.com.pl (mapka)

 

– Polana SZYMOSZKOWA stacja narciarska i kąpielisko geotermalne – 7km http://szymoszkowa.pl/

Piękne widoki to nasza mocna strona. Zjeżdżając trasą narciarską, podczas podróży koleją, czy w trakcie przerwy na kawę – cały czas towarzyszy Ci panorama Tatr z monumentalnym Giewontem na czele. Zapiera dech w piersi! Kąpielisko na Polanie Szymoszkowej zostało otwarte w lecie 2007. Woda, która je wypełnia pochodzi z odwiertu geotermalnego „Szymoszkowa GT1” i ma temperaturę około 30°C.

 

– RENIFERY w DOLINIE KOŚCIELISKIEJ – ul. Strzelców Podhalańskich 9B – 50m http://www.renifery.com/

Nazywam się Rudolf, jestem reniferem z Finlandii i mam zaszczyt przedstawić Państwu swoją podhalańską rodzinkę. Najstarszy jest Profesor i najbardziej obeznany w tym góralskim świecie, bo mieszka w Kościelisku najdłużej. Swoim doświadczeniem dzieli się z pozostałym rodzeństwem: Kubą i Dzikusem. To właśnie Profesor dzielnie zajmuje się całą naszą dziewiątką. Żyjemy sobie już kilka lat w pięknej chatce pod lasem i hasamy po niezmierzonych polach w pobliżu Doliny Kościeliskiej. Klimat w Kościelisku, położonego zaraz przy Zakopanem, wspaniale nam służy. Długa zima pod Tatrami idealnie pasuje do warunków panujących na dalekiej Północy. Jako renifery uwielbiamy śnieg i zimę.

 

– Stajnia Koni Konsul – 850m http://stajniakonsul.pl/

Kuligi, parcur, wypasanie, pony club, stajnia koni, wyprawy w teren, ujeżdżalnia piaskowa, wesela bryczkami, wycieczki w stadninie, zawody, szkółki jeździeckie. Przejazd kuligiem z pochodniami w Dolinie Kościeliskiej z wspaniałymi widokami. Coś innego niż kulig ulicami Zakopanego. Czas ok. 1 h + 1h ognisko w zadaszonym pomieszczeniu.

 

– SALA ZABAW DLA DZIECI WILLA ANIOŁÓWKA – bezpośrednio przy apartamentach Nowa bawialnia z labiryntem i basenikiem „kulu” dla najmłodszych.

 

– WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW U HOLKA – http://uholka.pl/

bezpośrednio przy apartamentach lub dowóz z Doliny Chochołowskiej. http://rowery-zakopane.pl/ W naszej ofercie posiadamy ponad 70 szt. różnego rodzaju rowerów. Kaski, foteliki i riksze dla dzieci znajdują się w każdym naszym punkcie. Jazda na rowerze przynosi same korzyści dla naszego organizmu. Poprawia samopoczucie, ogólną wydolność organizmu poprzez wysiłek i lepsze dotlenienie na świeżym powietrzu, a także pozwala walczyć ze stresem. Jest wyjątkowo atrakcyjną formą spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, nawet maluchy mogą podróżować z rodzicem, umieszczone w specjalnym siodełku.

 

– Stacja Paliw – BP – 230m

– Stacja Paliw Orlen – 3km

– Dworzec PKP I PKS – 8km

– Przystanek BUS – bezpośrednio przy apartamentach

– Gubałówka – 12km

– Lodowisko COS Zakopane – 9 km

© 2017/2024 KR24C WEBWAVE

Apartament Kościelisko Residence 24C
Apartament Kościelisko Residence 24C
Print Friendly and PDF
Apartament Kościelisko Residence 24C
Apartament Kościelisko Residence 24C
Apartament Kościelisko Residence 24C
Apartament Kościelisko Residence 24C
Apartament Kościelisko Residence 24C
Apartament Kościelisko Residence 24C
Apartament Kościelisko Residence 24C
Apartament Kościelisko Residence 24C

POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA

REZERWACJA ONLINE RENTERS.PL BOOKING AIRBNB

PARTNERZY

KALENDARZ I CENY